Advertisement

Єдиною учасницею Олімпійських ігор у Токіо від Чернігівщини стала Олена Костевич. Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету затвердив склад збірної України. Хто з чернігівців ще міг стати учасником олімпіади, і як готувалася до неї Олена Костевич – у нашій статті.

Для Олени Костевич це буде п’ята Олімпіада. Українська спортсменка спеціалізується на стрільбі з пневматичного пістолету. Олімпійську ліцензію вона виборола ще у 2018 році на чемпіонаті світу. Через щільний графік спортсменки зв’язатися з нею не вдалося. Однак ще до початку зборів про підготовку до Токіо розповів її тренер Ігор Чередінов.

«Традиційно перша медаль розігрується в кульовій стрільбі. Це на всіх Олімпійських іграх. Це не в жіночому пістолеті, а у жіночій гвинтівці. Олена буде стріляти у трьох вправах. Вони розпочинаються на наступний день після відкриття і тривають тиждень».

Олімпіада мала пройти минулого року, однак через COVID-19 її перенесли на цей рік. Через це довелося вносити зміни у плани підготовки до Олімпійських ігор.

За словами Ігора Чередінова, практично всі спортсмени, які вже мали ліцензію, виходили на свою пікову форму у 2020 році. Коли дізналися про перенесення Олімпіади, довелося коригувати свої плани.

Стартують Олімпійські ігри 23 липня і триватимуть до 8 серпня. Стати ще одним учасником Олімпіади від Чернігівщини міг велогонщик Андрій Пономар. Він виконав кваліфікаційні вимоги, але пізніше, ніж сформувався склад національної збірної, розповів голова відділення Національного олімпійського комітету в області Валерій Куліч.

Так склалося, що до 9 квітня подавалася заявка національної збірної до оргкомітету в Токіо для участі спортсменів. А кваліфікаційні вимоги наш велогонщик виконав пізніше цієї дати. Тому не зміг потрапити у стартову заявку нашої олімпійської збірної.

Дивіться подробиці у відео.

Джерело: Суспільне

Advertisement
Advertisement