Advertisement

Він став міжнародним майстром з шахів у 15 років і зараз за один крок від найвищого звання в шахах. Мова про чернігівця Платона Гальперіна. У свої 17 він шестиразовий чемпіон України з шахів. Хлопець займається шахами вже більше 10 років і не збирається зупинятися. До міжнародного дня шахів Суспільне поспілкувалося з майбутнім гросмейстером.

Платону Гальперіну 17 років, більше 10 років він займається шахами. Згадує, його захоплення цим видом спорту почалося зі школи.

«Познайомився, коли до школи прийшли з оголошенням. Я спробував, але не одразу сподобалось. Потім сподобалось і я вже 10 років без перерви граю в цю гру. Мені з дитинства подобався дух суперництва. Після цього мені почали подобатись шахи. Я найперший розв’язав задачу і подумав, що можна так завжди робити. І почав іти до цього», – говорить Платон Гальперін, міжнародний майстер з шахів.

Платон займався у чернігівському шаховому клубі. На перші серйозні змагання поїхав у 10 років. Після цього шість разів ставав чемпіоном України. У 15 років став міжнародним майстром з шахів з однією нормою гросмейстера.

«Гросмейстер – найвище звання у шахах. Мені до нього трохи не вистачає. Для норми потрібна певна кількість іноземців і певний рейтинг на турнірах. Просто треба зіграти два турніри трохи вище своїх сил, бажано за кордоном, щоб була кількість іноземців, і все», – говорить Платон Гальперін, міжнародний майстер з шахів.

Зараз Платон займається сам, без тренера. Каже, вчиться по книжках а рівняється на чинного чемпіона світу Магнуса Карлсена.

Платон майже щодня грає в Інтернеті, а під час карантину виграв кілька онлайн чемпіонатів. Але, каже, віддає перевагу грі віч-на-віч. Найдовша його партія тривала 7 годин на одному з чемпіонатів України.

На питання хто розумніший – штучний інтелект чи людина, відповідає так:

«Коли програма «Deep Blue» обіграла Каспарова, відтоді почався процес, коли комп’ютер став розумнішим за людину».

Платон каже, шахістам, як і усім спортсменам – потрібні фізичні навантаження.

6-го серпня Платон поїде на турнір до Латвії, де стане на крок ближче до своєї мети – звання гросмейстера.

Джерело: Суспільне

Advertisement
Advertisement