Advertisement

Чернігівська «Десна» розпочала новий сезон з історичного досягнення – чотири перемоги поспіль. Такого старту не було навіть в Другій та Першій лізі. На фоні переможного старту президент клубу Володимир Левін дав розгорнуте інтерв’ю виданню Fanday.net, де розповів про завдання на сезон, новачків та чутки про припинення фінансування команди.

Суспільне виділило декілька актуальних питань, відповіді на які надаємо далі.

Оновлення складу в міжсезоння

В літнє міжсезоння «Десну» покинули 14 футболістів. У пресслужбі клубу тоді заявили, всі кадрові зміни у клубі пов’язані із невдалим минулим сезоном, а лідери залишились в команді. Та спростували чутки про заборгованість із виплати зарплати.

Володимир Левін поділився своєю думкою щодо цього.

«Так, склад суттєво змінився, і на це є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Наша команда в минулому сезоні не виконала поставлене завдання – третє місце та вихід до єврокубків. По суті «Десна» провалила кінцівку чемпіонату – більше року працювали, і так в кінці зіграли. Тому зрозуміло, що відбулися зміни, в тому числі і кадрові. Ми вирішили омолодити склад, а більш досвідченим гравцям, які внесли важливий внесок в розвиток нашого клубу і бажали змінити обстановку – надали статус вільного агента. Так Мостовий перейшов до «Кривбасу», Огіря та Гітченко до «Полісся», а Паст до «Дніпро-1». І ми вдячні цим гравцям».

Він додав, що зараз на контракті в «Десні» перебуває 30 гравців. А на перегляді в команді – колишній захисник збірної України та київського «Динамо» Євген Хачериді. Він вже тренується з чернігівською командою, та має всі шанси стати підписати контракт.

«Що стосується Хачеріді, то так, зараз він тренується з нами, і показує певний рівень. Враховуючи, що нам потрібен гравець в центр захисту, є ймовірність що Хачеріді стане нашим гравцем», — розповідає Володимир Левин.

Також він фактично спростував інформацію про повернення з Бельгії Олександра Філіппова, назвавши це «малоймовірним варіантом».

«Ми б дуже цього хотіли – Філіппов топ-гравець і улюбленець чернігівських вболівальників. До того ж, він не просто хороший гравець, а ще й справжній професіонал і надійний партнер по команді. Тому ми дійсно хотіли б повернення Олександра в Чернігів, але тут не все залежить від нас і на даний момент такий варіант малоймовірний».

Які завдання стоять на новий сезон в УПЛ та Кубку України?

Мета на сезон — в кубку України пройти далі чвертьфіналів, а в чемпіонаті Європи — дійти до зони єврокубків. Але на цей раз «без гучних заяв».

«В Кубку України ми ні разу не проходили далі стадії ¼ фіналу, тому мріємо перевершити це досягнення. А в чемпіонаті, звісно, мріємо про зону єврокубків, але гучних заяв не буде – в минулому сезоні всім оголосили що будемо боротися за бронзу, а закінчили на шостому місці. Тому як не банально, та завдання – в кожному матчі виборювати перемогу».

Відставка Рябоконя: чи був минулого сезону такий момент, коли б це стало можливим?

Такий момент був після матчу з Маріуполем, каже Левін, проте «всі взяли паузу і не приймали швидких рішень».

«Звісно, після матчу з Маріуполем був відчай, як у нас, керівників клубу, так і в тренерському штабі та серед гравців. І були різні думки, в тому числі і в Олександра Дмитровича. Тому ми всі взяли паузи і не приймали швидких рішень, а потім зібралися, проаналізували ситуацію та продовжили співпрацю».

Подальше існування клуба. Чи є цьому загрози і звідки?

Клуб пройшов непростий шлях до еліти українського футболу і на досягнутому зупинятися не збирається, сказав Володимир Левін. З його слів, питання щодо подальшого існування навіть не має виникати, і скоро настане той день, коли в Чернігові будуть грати матчі єврокубків.

Джерело: Суспільне

Advertisement
Advertisement