Advertisement

Ветеран АТО та спортсмен Олександр Дударєв здобув три медалі на відкритому кубку Львова з плавання. Також чоловік виборов срібло на міжнародних змаганнях “Warriorgames”. Ще менш ніж чотири роки тому, у 2017 році, він отримав глибоке вогнепальне поранення в голову на Сході. Зараз чоловік проходить реабілітацію у Львові. Своєю історією Олександр Дударєв поділився з Суспільним.

Чоловік народився у смт Короп Чернігівської області. Олександр потрапив у хвилю мобілізації у 2015 році. Після завершення служби не зміг залишатись вдома і повернувся захищати кордони України у складі 10-ї гірсько-штурмової бригади.Олександр Дударєв в АТОРадіо Свобода – Олександр Дударєв в АТО

У грудні 2017 року він отримав поранення. Олександр Дударєв каже, за 5 днів йому мали дати звання капітана.

“Це було кульове поранення в голову, глибоке поранення в голову, яке зруйнувало, за знімками МРТ, десь 12 сантиметрів лівої півкулі його мозку. Це поранення зачепило функціональні важливі зони мозку, які відповідають за мову, за рухи руки, ноги. В нього паралізована права сторона та важка форма афазії”, — каже засновниця Українського товариства терапії мови та мовлення Оксана Лялька.

Реабілітація військового після пораненняРадіо Свобода – Реабілітація військового після поранення

Реабілітологиня Оксана Лялька почала займатися з Олександром Дударєвим з лютого 2018 року, коли він перебував у Львівському військовому госпіталі.

“Тоді він ще зовсім не розмовляв і ми провели першу годину нашого спілкування для того, щоб наприкінці він сказав: “Мене звати Саша”, — каже реабілітологиня.

Олександр Дударєв та реабілітологиня Оксана ЛялькаСуспільне Львів – Олександр Дударєв та реабілітологиня Оксана Лялька

Завдяки заняттям Олександру вдалось покращити мовлення. Окрім того, він почав знову займатися плаванням.

“До АТО він був чемпіоном з плавання у Сумській області. Він дуже багато займався спортом, навіть подолав 200 кілометрів пішки з Сум до Чернігова. Це по характеру дуже сильна людина. Тому, звичайно, що куля зруйнувала певні функції, але вона не зруйнувала особистість”, — каже Оксана Лялька.

Олександр Дударєв в басейніСуспільне Львів – Олександр Дударєв в басейні

Спортсмен каже, що не збирається зупинятись на досягнутому. Після перепочинку планує готуватися до наступних чемпіонатів.Медалі за змаганняСуспільне Львів – Медалі за змагання

Джерело: Суспільне

Advertisement
Advertisement