Advertisement

Олімпійській чемпіонці з кульової стрільби, чернігівці Олені Костевич не раз пропонували змінити громадянство і виступати за іншу країну. Про це вона розповіла в ефірі “Українського радіо: Чернігів”.

З її слів, востаннє пропозиція надходила з Австрії, де вона тренується і живе з чоловіком.

“Австрійці не виключення, вони так класно і дружньо до мене відносяться, і звісно, хотіли, і завжди мене запитують про громадянство. Я, мабуть, уже в тому віці, коли запізно міняти громадянство. Тому що в спорті є такий термін як “карантин”, коли ти змінюєш громадянство. Від одного до трьох років, ти не можеш виїжджати на змагання. Для мене це великий термін, тому що я можу пропустити наступні Олімпійські Ігри. Тому, я залишаюсь українкою, і вважаю, що кожна людина повинна мати свою приналежність до якоїсь країни. Я себе відчуваю українкою”, — сказала вона.

Також, додала Костевич, не хоче зраджувати тренера і команду, в якій вона є лідеркою.

Окрім Австрії, їй пропонувала своє громадянство ще й Німеччина. На запитання, чи змінила б вона громадянство 10 років тому, спортсменка відповіла:

“Завжди є періоди, коли ти хочеш все кинути й кардинально змінити життя. Але, в якийсь момент я заспокоювалась і налаштовувала себе на позитив, і думаю, що я не прогадала”.

Олені Костевич 36 років, вона почесна громадянка Чернігова.

Спортсменка спеціалізується на стрільбі з пневматичного пістолета, олімпійська чемпіонка Літніх Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, триразова бронзова призерка Літніх Олімпійських ігор з кульової стрільби.

Джерело: Суспільне

Advertisement
Advertisement