Advertisement

Друга частина чемпіонату світу з біатлону розпочала чоловічою індивідуальною гонкою. 104 біатлоністи вийшли на старт, серед них чотири українці.

Перед гонкою у складі збірної України відбулася зміна. Чернігівця Артема Приму, який мав стартувати в індивідуальній гонці, замінив інший сіверянин Артем Тищенко.

Крім боротьби за подіум в індивідуальній гонці, українські біатлоністи також намагалися фінішувати якомога вище, щоб поборотися за потрапляння у масстарт. Найкращі шанси потрапити туди мав Антон Дудченко, якому для цього було достатньо фінішу у топ-30.

До останнього на високі місця претендував Артем Тищенко. Три вогневі рубежі український біатлоніст пройшов без хиб, займаючи проміжне 14-е місце перед вирішальною стрільбою. А потім закрив ще п’ять, піднявшись на десяту позицію.

На останньому колі Тищенко не втримав десяту сходинку. Однак у підсумку потрапив у топ-15 – другий найкращий результат у кар’єрі біатлоніста (10-е місце у спринті на етапі Кубка світу в Обергофі) і новий рекорд на рівні чемпіонатів світу. Крім того, Тищенко став лише одним з двох біатлоністів, які закрили всі мішені – разом з болгарином Антоном Сінаповим.

Боротьба за “золото” в індивідуальній гонці тривала між трьома біатлоністами: норвежцями Йоганнесом Бьо та Штурлою Легрейдом, а також французом Кантеном Фійоном-Майє. Перед четвертою стрільбою Легрейд та Фійон-Майє випереджали Бьо завдяки чистій стрільбі – Йоганнес ж заробив два кола штрафу.

Однак за підсумками останньої стрільби Йоганнес Бьо вирвав для себе перемогу. Норвезький біатлоніст закрив усі п’ять мішеней, тоді як його Легрейд та Фійон-Майє заробили по колу штрафу. Зрештою, цього вистачило для того, щоб випередити обох, причому французький біатлоніст не втримався навіть на подіумі.

ЧС-2023. Обергоф (Німеччина). Індивідуальна гонка – чоловіки

  1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+1+1+0) 49:57.5
  2. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+0+1) +1:10.7
  3. Себастьян Самуельссон (Швеція, 0+0+1+0) +1:11.1
  4. Кантен Фійон-Майє (Франція, 0+0+0+1) +1:31.9
  5. Бенедікт Долль (Німеччина, 1+0+0+0) +2:09.6
  6. Ніклас Хартвег (Швейцарія, 1+0+0+0) +2:31.8

  • 12. Артем Тищенко (Україна, 0+0+0+0) +4:02.5

Джерело: Суспільне Спорт

Advertisement
Advertisement